Alembik

Alembik wywodzi się ze starej mauretańskiej tradycji. Dziś zyskał on swój współczesny kształt przez co stał się bardziej wydajny i efektywny. Dzięki alembikowi możemy w warunkach domowych uzyskać doskonałej jakości naturalny trunek, który z pewnością zadowoli kubki smakowe niejednego degustatora.

Alembik – co to jest?

Alembik jest urządzeniem, które wykorzystuje się przy destylacji. Posiada charakterystyczny kulisty kształt, z wyraźnie zaakcentowaną „łabędzią szyją”, czyli chłodnicą połączoną z całością mosiężnym szybkozłączem. To jaką formę posiada alembik wpływa na walory smakowe trunku. Całość wykonana jest z miedzi, która należy do najbardziej reaktywnych materiałów. Miedź katalizuje wiele reakcji chemicznych, co jest niezwykle ważnym czynnikiem przy produkcji alkoholu. Istotnym elementem jest także chłodnica, która gwarantuje niezwykle wydajną kondensację zstępujących par.

Połączenie pomiędzy samym kociołkiem, a kopułą zabezpiecza się specjalną taśmą teflonową. Całość natomiast lutowana jest miedzią lub mosiądzem co zapewnia całkowitą szczelność.

Działanie alembiku

Alembik odpowiedzialny jest za efektywną destylację. Wykorzystuje różną temperaturę wrzenia wody i alkoholu. Ten drugi potrzebuje tylko 78,4 °C, dlatego jego wrzenie jest bardziej intensywne. Skraplanie odbywa się w innym zbiorniku, dzięki czemu otrzymujemy destylat o podwyższonej ilości alkoholu. Im więcej procesów destylacji zostanie przeprowadzonych, tym więcej alkoholu zostanie w danym destylacie.

Alembik to doskonały sposób na stworzenie własnej domowej destylarni i czerpania przyjemności z degustacji najwyższej klasy trunków.

Alembik

Jak wybrać odpowiedni alembik?

Inwestycja we własny domowy alembik jest bardzo opłacalna. Liczy się ją przede wszystkim w smaku, aromacie i stężeniu bimbru, który uda nam się wyprodukować. Trunki bez tzw. polepszaczy i niechcianej chemii dają przyjemność picia w najlepszej postaci. Dziś na rynku trudno znaleźć wódkę wolną od nienaturalnych dodatków. To dlatego warto zostać bimbrownikiem, który na własny użytek stworzy trunki, które zachwycą każdego.

Aby uzyskać bimber najlepszej jakości warto wybrać sprzęt, który nie tylko pozwoli na produkcję wysokogatunkowego trunku, ale także sprawi, że będziesz czerpać pełną przyjemność z destylacji alkoholu metodą domową.

Destylator do bimbru powinien posiadać przede wszystkim odpowiedni kształt oraz właściwy materiał. Ważny jest każdy szczegół, dlatego nie wybierajmy tańszych odpowiedników. Jeśli zależy nam na uzyskaniu mocnego destylatu, wybierajmy modele z wyższej półki, zapewniające osiągnięcie maksymalnych efektów.

Bogata oferta destylarek

Na rynku znajdziemy całą gamę różnego typu aparatów do destylacji. W naszym sklepie prezentujemy destylatory do bimbru gazowe i elektryczne z regulatorem mocy lub napięcia, co umożliwia dowolne manewrowanie i osiągnięcie upragnionego efektu. Ponadto doświadczeni bimbrownicy polecają destylarkę Pot Still.

Aparat do destylacji Pot Still zbudowany jest ze stali kwasoodpornej, która nie wchodzi w reakcję z tworzącym się alkohole. Destylarki Pot Still doskonale nadają się do tworzenia trunków smakowych. Specjalna budowa nawiązuje do najstarszych tradycji bimbrownictwa. Ponadto tego typu destylator jest prosty w obsłudze oraz w pełni bezpieczny.

Cała aparatura do produkcji bimbru to inwestycja na lata. Przy dobrym sprzęcie oraz produktom niezbędnym do rozpoczęcia pracy można uzyskać alkohol o stężeniu nawet ponad 90%. Każdy, kto raz spróbował bimbru własnej produkcji stwierdzi, że to smak, którego próżno szukać na sklepowych półkach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl