Sklep stacjonarny

Ozorkowska 78
95-100 Zgierz

tel. 42 300 10 10

 

Węgiel aktywny ma za zadanie poprawić jakość alkoholu, który tworzymy. Czarne złoto od lata znane jest ze swoich zdolności do pochłaniania innych substancji.

Właściwości węgla związane są z jego porowatą budową. W ubiegłym wieku pojawił się on w przemyśle, służył do odbarwiania. W produkcji alkoholi za dobry węgiel uważa się ten, który ma sporą powierzchnię absorpcji. Jak wygląda zastosowanie go w destylacji? Otóż węgiel aktywny pochłania nieprzyjemne zapachy oraz szkodliwe związki.

Proces ten przeprowadzić możemy na alkoholu niskoprocentowym, ponieważ przy wyższym stężeniu alkoholu węgiel aktywny szybciej się zużyje. Dużo zależy od jakości samego węgla – wybierając produkt z naszego sklepu nie ma ryzyka, ponieważ posiadamy tylko węgiel wysokiej jakości. Proces filtrowania z użyciem węgla jest bardzo prosty. Do tego potrzebny będzie filtr węglowy, do którego wsypujemy węgiel uprzednio przepłukany w zimnej wodzie. Do filtra podłączamy wężyki doprowadzające i odprowadzające destylat. Alkohol według uznania można przefiltrować raz lub kilka razy.

Mamy nadzieję, że w tym procesie pomogą węgle aktywne dostępne w naszym sklepie internetowym. Opakowanie 1,7L starcza na przefiltrowanie około 50 litrów destylatu o mocy 45%. Najlepiej filtrować jak najchłodniejszy alkohol.

Węgiel aktywny

Węgiel Aktywny BG Węgiel Aktywny BG
Producent: Vendor
Cena: 33,50 zł
szt.
zobacz więcej
Węgiel Aktywny Coobra Węgiel Aktywny Coobra
Producent: Vendor
Cena: 36,00 zł
szt.
zobacz więcej
Węgiel Aktywny Fantom Węgiel Aktywny Fantom
Producent: CBF DRINKIT
Cena: 36,00 zł
szt.
zobacz więcej
Węgiel Aktywny Storms Węgiel Aktywny Storms
Producent: Vendor
Cena: 46,00 zł
szt.
zobacz więcej
Węgiel Aktywny Spirit Ferm Węgiel Aktywny Spirit Ferm
Producent: SpiritFerm
Cena: 34,50 zł
szt.
zobacz więcej
Węgiel Aktywny Biowin Kokosowy Węgiel Aktywny Biowin Kokosowy
Producent: Biowin
Cena: 19,00 zł
szt.
zobacz więcej
SPIRICOL 50g SPIRICOL 50g
Cena: 7,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl